Obsah

Stránka

Za snížené viditelnosti na silnici jen s reflexními prvky

Za snížené viditelnosti na silnici jen s reflexními prvky„Vidět a být viděn“ je základní pravidlo bezpečnosti na silnicích.

                  V podzimním období, kdy se krátí dny, jsou časté mlhy a snižuje se viditelnost, je nebezpečí střetu chodce s motorovým vozidlem mnohonásobně vyšší než za dobrých světelných podmínek.  Chodci patří k nejzranitelnějším účastníkům silničního provozu. Je třeba dbát nejen na dodržování pravidel silničního provozu, ale i na to, být dobře vidět!   K tomu slouží nejen vhodně zvolená barva oblečení, ale zejména užívání reflexních prvků a doplňků. Pro řidiče se tak chodec, který je používá, stává „viditelným“ a řidič na jeho přítomnost a pohyb po komunikaci může dříve zareagovat.  

               Mít reflexní pásku však okamžitě neznamená, že jsem dobře vidět. Mnohem důležitější je místo, kde je reflexní páska umístěna. Nejvhodnějším místem jsou hýbající se části těla, tj. zápěstí a kotníky. Pohybující se reflexní prvek je vidět více než statický, umístěný např. na čepici.

           Učiňte tedy maximum pro své bezpečí a bezpečí vašich dětí, u kterých by užívání reflexních prvků mělo být naprostou samozřejmostí.

           Pokud ještě nevlastníte nějaký prvek z reflexního materiálu, můžete jej získat na preventivních akcích, kterých se Městská policie Domažlice účastní nebo si je zakoupit na celé řadě míst. Investice v řádu pár desítek korun se vyplatí víc než újma na zdraví či životě.


24. 10. 2019 Zobrazit méně

Městská policie Domažlice upozorňuje na přechodné dopravní značen

Městská policie Domažlice upozorňuje na přechodné dopravní značenVodorovné dopravní značení žluté barvy

13. 3. 2019 Zobrazit více

Po městě se procházela kachna s mláďaty

Po městě se procházela kachna s mláďatyKachna s mláďaty se vydala nejspíš od Zubřiny směrem ulicí E. Krásnohorské a směřovala až do Hanova parku.

16. 7. 2018 Zobrazit více

Rozjela se s botičkou na autě

Rozjela se s botičkou na autěNepozornost se nevyplatila 53leté německé řidičce, která se v úterý v Domažlicích dopustila dopravního přestupku.

12. 7. 2018 Zobrazit více

Někteří řidiči svými auty blokují jarní čištění ulic

Někteří řidiči svými auty blokují jarní čištění ulicJarní úklid v domažlických ulicích komplikují zaparkovaná auta.

12. 5. 2018 Zobrazit více

Auta s chodcem se střetla na náměstí i u kruháče

Auta s chodcem se střetla na náměstí i u kruháčeHned několik střetů aut s chodci registrují policisté a strážníci v posledních dnech v Domažlicích.

27. 2. 2018 Zobrazit více

V Domažlicích řídil opilec

V Domažlicích řídil opilecHlídka domažlických strážníků odhalila během středeční noční směny řidiče, který usedl za volat svého vozu pod vlivem alkoholu.

8. 1. 2018 Zobrazit více

Domažličtí strážníci budou jezdit Octavií na stlačený zemní plyn

Domažličtí strážníci budou jezdit Octavií na stlačený zemní plynNové služební vozidlo Škoda Octavia slouží od středy domažlickým strážníkům.

20. 10. 2017 Zobrazit více

Centrum Domažlic bude až do pondělí neprůjezdné

Centrum Domažlic bude až do pondělí neprůjezdnéPostupně ve třech vlnách je v souvislosti s Chodskými slavnostmi uzavíráno pro běžný provoz širší centrum města. už ve čtvrtek odpoledne byl uzavřen průjezd bránou kvůli stavbě pódia.

11. 8. 2017 Zobrazit více

Stránka