Novinky

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

besip

Na kolo jen s přilbou

Svazek Domažlicko

 

Deník

Obsah

Stránka

  • 1

Holýšov chce pokračovat v boji s hernami

Holýšov chce pokračovat v boji s hernamiZastupitelé vloni zákaz hazardu neschválili, radnice ho zkusí prosadit znovu.

4. 1. 2017 Zobrazit více

Horšovskotýnští zakázali hazard ve městě

Horšovskotýnští zakázali hazard ve městěPřesun heren z Domažlic do H. Týna vedl ke zvýšení kriminality. Město nyní přijalo vyhlášku o úplném zákazu loterií.

16. 4. 2016 Zobrazit více

Kamerový systém by měl pomáhat i v Holýšově

Kamerový systém by měl pomáhat i v HolýšověI v Holýšově nyní uvažují o zavedení kamerového systému, který by dohlížel na město.

„Podnětem bylo, když jsme jsme viděli, jaká je s ním zkušenost v jiných městech. Je to zatím jen ve fázi příprav. Kamerový systém bychom chtěli zavést v rámci projektu Plzeňský kraj – bezpečný kraj," uvedl starosta města Jan Mendřec. „Domlouvali jsme se o tom s policií. O víkendu jsou tu jen dva policisté, kteří musejí pokrývat hodně velké území. Kamerový systém by jim usnadnil práci. Kamery budou nahrávat a policisté následně mohou zhlédnout záznamy a vidět, co se ve městě dělo, a například tak snadněji určit pachatele. Je to důležitá součást prevence proti zločinu," dodává starosta s tím, že samotné povědomí o kamerách by některé mohlo odradit od narušování pořádku.

Obyvateli Zdeňku Šubrtovi by kamery ve městě nevadily, hlavně v centru.

„Na Jiráskově třídě jsou místa a podniky, na které by se mělo preventivně dohlížet. A hlavně by se mělo na kamery zachytit to, co se děje na hlavní silnici," upozorňuje. „Když už máme mít ve městě kamery, tak by bylo absurdní, aby se mohlo ještě někdy opakovat to, že někdo někoho srazí na silnici, ujede a nikdo neví, kdo to byl," poznamenal Šubrt.

Domažlice aktuálně svůj rozsáhlý kamerový systém ještě rozšiřují o prostranství u obou základních škol a lokalitu Chodského náměstí a Vodní ulice. O zavedení kamerového systému uvažuje v současné době také vedení Horšovského Týna.

Autor: Stanislav Šebek
Zdroj: http://domazlicky.denik.cz/zpravy_region/kamerovy-system-by-mel-pomahat-i-v-holysove-20160323.html


24. 3. 2016 Zobrazit méně

I Holýšovští se pouštějí do boje s hernami

I Holýšovští se pouštějí do boje s hernamiMěsto v reakci na petici schválilo vyhlášku určující období nočního klidu, v plánu má pak připravit další vyhlášku regulující přímo herny.

14. 3. 2016 Zobrazit více

Za špatné parkování začnou v Kolovči padat pokuty.

Za špatné parkování začnou v Kolovči padat pokuty.V Kolovči už dlouhodobě řeší parkování na nevhodných místech. Řidiči zde parkují na chodnících nebo na silnicích tak, že nejsou zachovány oba jízdní pruhy.

7. 3. 2016 Zobrazit více

Týnští chtějí řešit výtržnosti s policií

Týnští chtějí řešit výtržnosti s policiíRadní Horšovského Týna uložili místostarostovi města vstoupit do jednání s Policií České republiky ve věci zajištění bezpečnosti a pořádku v Horšovském Týně.

3. 3. 2016 Zobrazit více

Na Horšovský Týn by měly dohlížet kamery

Na Horšovský Týn by měly dohlížet kameryRadnice připravuje studii k zavedení kamerového systému ve městě.

27. 2. 2016 Zobrazit více

Stránka

  • 1